GALERIJA
TUVĀKIE NOTIKUMI
7. aprīlis 2019.g.
RSX EUROPEAN & YOUTH EUROPEAN CHAMPIONSHIP
15. aprīlis 2019.g.
2019 WORLD CUP - OLYMPIC CLASSES
4. maijs 2019.g.
JAUNCIEMA REGATE
MŪS ATBALSTA
BLOGS
Krišjānis Tūtāns
Jevgēņijs Gavrilovs
Māris Minkēvics
Dagnis Bricis
Valdis Kļaviņš
19. mar

Tenerifē ar Krišjāni Tūtānu

TENERIFĒ AR KRIŠJĀNI TŪTĀNU

 

Kā aukstākās dienas pārlaist siltākā laika joslā.

Jau kā ierasts, no puses februāra mēneša līdz pusei marta mēneša, mēs dodamies ģimes pēc saules un siltuma uz Kanāriju salu Tenerife. Sev par vispiemērotāko esam izvēlējušies Tenerifi, jo tā mums liekas visdaudzveidīgākā un vispiemērotākā ceļojumiem ar bērniem, apvienojumā ar burāšanas iespējām. Tā atrodas 6-7h attālumā no Latvijas, lidojums izmaksā no 200E, ja esi ar mieru kombinēt braucienus ar lētajām aviokompānijām. Tā kā dzīvojam uz vietas mēnesi, dienu turp un dienu atpakaļ pamocīties neliekas liela problēma.

Dublikāts inventāram joprojām tiek turēts uz vietas un tāpēc tas ceļošanu neapgrūtina un nesadārdzina. Tomēr viss nolietojas un šogad nomainīju dēli, bomi un vajadzēja nogādāt jaunu mastu. Pērn biju El Cabezo pludmalē divus 3700 mastus salauzis. Kopumā šis brauciens bija vissavādākais burāšanas ziņā, valdošie vēji nepūta gandrīz nemaz, līdz ar ko bija iespēja paceļot un pameklēt burāšanas iespējas citās salas vietas. Paburāt varēja arī turpat El Medano Playa Sur līcī (tur kur visas nomas) pie DR vēja virziena, kas sanāk no labās puses.

Apmetāmies turpat kur pērn, centrā. Divu istabu dzīvoklīts, kas atbist mūsu prasībām. Viena istaba mums visiem kā lazarete, otrajā istaba dzīvojamā istaba apvienota ar virtuvi. Trīs minūšu gājiens līdz mūsu tik ļoti nepieciešamajam bērnu rotaļu laukumam un pludmalei.

Auto īri šoreiz samainījām no Autoreisen uz Pluscar. Šīs ir divas vienīgas nomas Tenerifē, kuras neapjāj klientus un cenā ir iekļauta pilna apdrošināšana, bērnu beņķīši, otrais vadītājs un nav slēptās piemaksas par degvielu. Tā kā esam jaunas mašīnas meklējumos un bija uzstādījums, ka būtu forši mašīnā glabāt dēļus un ceļot ar tiem tā, lai tie nēteētraucu brniem, izvēlējāmies bulkvāģi. Norezervējām Renault Kangoo, bet par to pašu cenu mums piešķīra MB Citan. Jāatzīst, ka MB ir tāds pats plastmasa gabals kā Renault. Bet nu konceptuāli varējām notestēt cik viegli ir sakrāmēt vienu vējdēli, vienu serfa dēli, četras buras un mastus un bomi, sasēdināt bērnus un piekrāmēt vēl pilnu bagāznieku ar skrejriteņiem un ratiem. Tā ideja ir tāda, ka dēju galus un tāpat arī vienu galu burām un mastiem ieliek plauktā virs vadītāja galvas un otru pusi atbalsta uz plaukta bagāžniekā. Nebija problēmu ar to, ka jābrauc uz noliktavu un jāliek nost inventārs. Vai arī aizbrauc kaut kur paceļot un nožēlo, ka nepaņēmām līdz sērēfu vai vindsērfingu.

Par cik līdz ar manu slimošanu ēšanas jautājums vēl jovairāk mums ir palicis aktuāls, bijām sajūsmā par iespēju 2x nedēļā iepirkties tirgū. Tas bija pārbagāds ar dārzeļiem, jo īpšai dārzeņiem kas man un mums visiem ir tika ļoti nepieciešams. Viss kas bija tirgū, bija man lietojams. No augļiem topā bija zaļie banāni un papaijas.

Īpaši aktuāls produkts mums bija kazas siers. Par cik govs pienu gandrīz nelietoju. Šeit Kanārijās, govs piena produkti ir liela cieņā un daudz kur pieejami, arī restorānos. Kazas staigā pa klinšaninajiem kalniem baros, to var redzēt salas ziemeļos. Tirgū ir stendi tikai ar kasas sieru. Svaigo sietu cepām un lietojām kopā ar Mojo Rojo mērci, kuru Anete iemācījās pati pagatavot. Mojo Rojo (rojo spāniski nozīmē sarkans) ir tradiciomāla Kanāriju salas mērce, kas pagatavota no sarkanās paprikas, čili pipara, kumīna, ķiploka un eļļas. Ar to var apēst gandrīz jebko, līdzīgi kā majonēzi :)

Statistiski no 25 pilnām dienām uz vietas, burāju tikai 10. Varbūt tas nemaz nav slikti, jo bija vairāk iespējas atpūsties, kaut gan veselība par sevi lika manīt. Kaut cik normāli jutos tikai ceļojuma vidusdaļā. Pēdējā burāšanas dienā ziemeļos, sadzinu ūdeni caur degunu ausīs un dabūju iekaisumu. Ārsts konstatēja iekasiumu un mitrumu ausīs, līdz ar ko pilināju antibiotiskos ausu pilinus. Savienojums – iekaisums un manu nervu komplikācijas no Laimas slimības ir visai nepatīkams komplekss. Saasinājums ir joprojām un mani ārsti Latvijā iesaka no ūdens aktivitātēm izvairīties vismaz 3-4 mēnešus. Izskatās, ka maniem centieniem izsargāties no ūdens ar ausu korķiem, cepuri vai galvas saiti būs jāpievieno vēl klāt deguna korķis :) Tā ūdenī noekipējies būšu kā robokops un jācer, ka kaifs no burāšanas vēl saglabāsies :)

Turpinājumu ar visām bildēm lasiet Krišjāņa blogā

CITAS ZIŅAS
No 18.marta Ēģiptes pilsētā Dahāba norisinās kluba Kambīze organizētā vindsērfinga nometne, kurā piedalās 16 jaunieši, kā arī viņu vecāki.
1. Martā tika pasniegti Latvijas Kausi visās vējadēļu klasēs
Šodien, 24.februārī Igaunijā, Võrtsjärv ezerā noslēdzās Eiropas čempionāts ziemas vindsērfingā, kurā latvieši uzkarsēja igauņu ledu.
Šī gada 1. martā pl. 19.00 Mārupes novada kultūras namā norisināsies burātāju balle “Vēja mezgli 2019”, kurā tiks sumināti arī labākie vindsērfingā.